Хвости

Сьогодні будемо готувати те, що більшість з нас не то, що навіть не куштували, а й гидливо на цей продукт дивиться, та ще й говорить: “невже більше їсти нема чого”. Це хвости. Хвости великої рогатої худоби. З хвостами пов’язані спогади дитинства. Мати приносить хвости, а я категорично кажу: “ЦЕ я їсти не буду”. І цілих два дні я їх не їв. А потім стало цікаво, які вони, тушені хвости. Я потихеньку, поки нікого не було в хаті, відкрив кастрюльку й попробував. Закрив я вже пусту кастрюлю. Було якось соромно та ніяково за свій категоризм та дитячу впертість…

А вчора побачив в магазині хвости й вирішив, що треба цю смакоту брати обов’язково. І що буду я їх тушкувати, і не просто тушкувати, а довго, за досить невисокої температури. А допомогати мені в цьому буде мультиварка-повільноварка.

Що нам буде треба, крім хвостів? Тільки цибуля, сіль, коріандр, соєвий соус та перець. Ось така проста страва.

Хвости миємо та ріжемо по суглобах. Не треба хвилюватися: ріжуться вони досить нескладно. Цибулю ріжемо не дуже дрібненько, десь по 6-7 міліметрів. Якщо є бажання, можна до цибулі додати трішки подрібненого часнику, але то не є обов’язковим.

Включаємо режим смаження та легенько обсмажуємо хвости. Додаємо цибулю і продовжуємо смажити з цибулею.

Як цибулька просмажилася, добавляємо води так, щоб хвости не були покриті повністю, солимо, кидаємо кілька горошинок чорного та духмяного перцю, коріандр та п’яток ложок соєвого соусу. Перемикаємо мультиварку на температуру 90 градусів, час на 12 годин та залишаємо. Я це зазвичай роблю ввечері, тому вранці маю казковий сніданок. Дуже пасує до гречаної каші, але смачно і просто так, з якимось салатом. Якщо заллєте трішки більше водички, то вийде щось на зразок чи то супу, чи бульйону, не важливо як назвати, а важливо, що дуже смачно.

Я сподіваюсь, що ви теж приготуєте та відчуєте неймовірний смак цього забутого шматка м’яса — хвоста.

Смачного!

Обновлено: 06/12/2023 — 13:45