Здивувало, що не всі ще знають цю нескладну, але смачну страву — бабаганУш. То я, з вашого дозволу, розповім. Треба баклажани, часник, лимон та оливкова олія. Я сподіваюсь, що запікати баклажани всі вміють? Можна над вугіллям, можна завернувши в фольгу в духовці, а можна просто поклавши на газову конфорку і дочекатися, доки він не стане м’який, не звертаючи ніякої уваги на те, що шкірка починає горіти і лущитися. Мало не забув, перед запіканням треба поштрикати баклажан ножем, бо нам треба баклажан запечений, а не вибухнувший.
Запекли? — ще горячим розрізаємо навпіл і ложкою вишкрябуємо середину. Не дуже турбуємося якщо кілька підгорілих шкоринок потраплять до м’якоті.
Солимо, вичавлюємо часник, додаємо тхіну та оливкову олію. Гарно перемішуємо, майже збиваємо. Олії треба налити від щирого серця, не економлячи.
Тхіна, чи ще називають тахіна. Це така паста — перемелені зерна кунжуту. В такому вигляді, як вона продається, її треба теж приготувати: з пасти зробити соус. Відкриваємо банку, ретельно перемішуємо. Беремо столову ложку пасти, вичавлюємо в неї чверть лимона. Перемішуємо виделкою. Дивуємося, бо паста сильно загусла. Доливаємо трошки води, знову перемішуємо і знову дивуємося — ще густіша. Доливаємо ще води — і ось, нарешті, тхіна гладкішає, стає більш ріденькою. До речі, смачна штука, обов’язково скуштуйте.
Все перемішуємо. Трошки тхіни можна залишити і зверху полити бабагануш, коли будете подавати до столу. Варто притрусити трошки червоним гострим перцем та заатаром (не питайте де взяти), тоді виходить автентично і ще більш по-східному.
А взагалі, рецептів бабагануш дуже багато, хтось навіть йогурт додає, хтось запечені перці. Але будь-як, основа — це баклажани, і це дуже смакує.
Смачного.