Курка карі.
Колись не так давно, але ще до епохи коронавіруса, коли весь світ був доступним: бери квитки та мандруй, друзі привезли з азійських країн спецію карі. Було дуже приємно. Ясно, що зараз будь-яку спецію можна купити якщо не в магазині, то на базарі, але ця була особлива та автентична — зі своєї історичної батьківщини.
Не довго думаючи, була приготовлена курка “каррі”, якою я і почастував друзів. Друзям наче сподобалося, та й на смак, казали, така сама, як і вони куштували в мандрах. Тепер не соромно і з вами поділитися тим, як я готую цю смакоту.
Що нам буде потрібно, крім карі? Курячі стегенця, цибуля, часник, несолодкий йогурт (чи сметана), томатна паста,4 сіль та червоний перець. Звісно, що треба ще й олія, на якій будемо смажити.
Дві великі цибулини чистимо і не дрібно ріжемо кубиками. Часник ріжемо пластинками. В каструлю з товстим дном наливаємо трішечки олії і кидаємо смажиться цибулю з часником. Як стала цибуля прозора, та навіть трішечки потемнішала, відсовуємо її та викладуємо курячі стегенця шкіркою донизу. Вогонь повинен бути досить сильний. Курка обов’язково має прилипнути до каструлі, але не варто особливо турбуватися, бо як вона гарно підсмажилася, то сама відстане, тільки трішки почовгаєте її лопаткою. Перевертаємо і смажимо з іншого боку. Скільки треба стегенців? Від чотирьох до восьми, з огляду на апетит та компанію. Тепер, поки курка смажиться, робимо заливку. Грамів 150-200 йогурту, карі столова ложка, столова ложка томатної пасти, трішечки гострого перцю та сіль із розрахунку чайна ложка з верхом на кілограм курки. Перемішуємо, додаємо половину з об’єму йогурту води. Взагалі, я ще добавляю чайну ложку карі, але то не є обов’язковим інгредієнтом. Ще раз перемішуємо. За цей час курка повинна просмажитися і з іншого боку. Заливаємо сумішшю, яку щойно приготували, перемішуємо. Курка має бути повністю під соусом. Як почне кипіти, робимо вогонь мінімальним і тушимо десь біля години. Потім ще хвилин 15 страва повинна настоятися. Поки карі готується, ми приготуємо рис. Якщо у когось не дуже виходить, кажіть, і я колись розповім як його готую я.
Далі все просто: насипаємо горку рису, зверху кладемо стегенця і щедро поливаємо підливою. Як до мене, то ця підливка — найсмачніше в цій страві. 🙂
Смачного.
P.S. сподівпюсь, що наступного разу з привезуть з Грузії хмелі-сунелі і буде привід приготувати чахохбілі та з’їсти його під чарку чачі! 😉
P.P.S. ми рис майже не їмо, тому на фото просто курка карі без рису, але з підливкою.