Зацікавила якось красива фотка салату з наче несумісними інгредієнтами: полуницею, горіхами, цибулею… Але світлина така яскрава, така гарна, що поки полуниця є, треба й самому приготувати.
А взагалі все вийшло досить просто, але смачно й красиво. Кажуть, що в першу чергу їси очима, то тут така краса, що її просто їсти шкода. Але, готували ми не тільки, щоб в інет фотки запилити, а щоб смачно та швидко поснідати.
Як готував? Тут все просто: треба чималенький пучок руколи. Відправляємо його в миску з водою кімнатної температури, щоб помити, та щоб набралися листочки вологи, яку загубили, поки її продавали, а потім ще й в холодильнику лежала. Поклали в воду, і хай поки собі лежить. Червону цибулю — півцибулини. Ріжемо півкільцями, солимо, додаємо трішки цукру, столову ложку бальзамічного отцу і теж відставляємо вбік хвилин на 15. Чистимо огірок. Зазвичай у нас нема звички чистити огірки, але огірок буває з гіркою шкіркою, а то і взагалі, особливо якщо огірок великий, шкірка дуже груба і не буде смачно в такому делікатному салаті, як наш. Висушуємо руколу. Дуже зручно для цього використовувати спеціальну центрифугу-сушарку, вона продається, коштує зовсім недорого, й салатне листя так гарно нічим не висушити.
Викладуємо висушені листя в пласку салатницю. Огірок ріжемо вздовж, а потім напівкільцями, товщиною 4-5 міліметрів. Викладуємо на руколу. Беремо сир фета, грамів 100. Ріжемо його на на брусочки, товщиною міліметрів з 8-10. Щоб легше різалося і не сильно кришилося, змащуємо ніж оливковою олією. Викладуємо зверху в салатницю. Розкладаємо рівномірно цибулю. Тепер родзинка салату — полуниця. Беремо ягідки середнього розміру, миємо, відриваємо плодоніжку (це те, що зелене), ріжемо навпіл і теж викладаємо на салат. Скільки? Хай підкаже ваш здоровий глузд. У мене це було чи 5, чи 6 ягідок. І ще одна родзинка — це мигдаль. Теж, як і з полуницею, скільки класти, підкаже відчуття прекрасного. Якщо мигдаль не смажений, його треба підсмажити, але краще придбати вже смажений і не хвилюватися, що він згорить.
І найголовніше в цьому салаті — це заправка. Беремо чайну ложку меду, якщо він густий, то розтоплюємо його на водяній бані чи в мікрохвильовці. Солимо. Додаємо бальзамічний оцет. Бальзамічний — це обов’язково, його треба двійко столових ложок та оливкова олія — ложок з шість. Все ретельно перемішуємо вінчиком чи виделкою до стану емульсії. За допомогою ложки рівномірно поливаємо салат заправкою. Милуємося, які ми молодці і сідаємо їсти!
Смачного! 🙂