Солянка

Я знаю два види солянки. По-перше, це тушкована з м’ясом капуста — родич бігоса, а по-друге, така перша страва, яку супом назвати язик не повернеться. Обидві солянки смачні, але сьогодні річ про ту, що перша страва. Взагалі, якщо солянки велика миска, то крім неї можна нічого не їсти — вона досить поживна. І дуже важливо, що маючи заготовку, солянку можна приготувати за кілька хвилин, а сама заготовка теж не дуже складна в приготуванні.

Для солянки потрібно м’ясо. Кілька сортів. Головне, щоб було жирне та майже все вуджене. Наприклад: куряча грудка, навіть копчена, не підійде, а свиняча грудинка — саме то, що треба, салямі — поганий вибір, а мисливські ковбаски — те, що лікар прописав. Добре буде пасувати відварна свинина, та й яловичина теж підійде. Жирну свининку можна навіть посмажити, порізавши невеличкими шматочками, це ще більше додасть солянці смаку. Справжні гурмани відварюють для солянки нирки, і це теж непоганий вибір. А коли що, то навіть звичайні сосиски в цій страві гарно смакують.

То беремо різних сортів м’яса з кілограм, цибулі грамів 200, солоного огірка грамів 300, томатної пасти 4 столових ложки. Ще нам треба будуть каперси, оливки, лимон, сметана, кріп. Але це все на подачу.

Робимо заготовку.

Ріжемо м’ясо-ковбасу-сосиски шматочками розміром з сантиметр. Обсмажуємо на сковороді, щоб витопився зайвий жир, а м’ясо отримало смак. Відварне м’ясо обсмажувати не обов’язково. Нирки, якщо вони є, варимо в декількох водах. Подрібнюємо значно дрібніше.

Ріжемо дрібненько цибулю. Кубіком розміром міліметра 4 ріжемо огірок. На олії смажимо цибулю і, як тільки вона стане прозорою, додаємо огірок. Заливаємо водою, так щоб вона покрила огірки і тушкуємо на повільному вогні, поки вода не википить. Додаємо томатну пасту та прогріваємо її. Обсмажувати не треба, бо потім буде печія. Ось ми й приготували так звану “заготовку” для солянки. І подрібнене м’ясо, і томатна заправка можуть окремо одне від одного зберігатися в холодильнику кілька днів.

Треба приготувати? Не питання. Беремо каструлю, насипаємо заправку — півтори столові ложки з верхом на порцію. Доливаємо півсклянки води і ретельно перемішуємо, щоб потім вона рівномірно розійшлася по всьому обсягу. Досипаємо м’яса до необхідного об’єму і доливаємо бульону. Столову ложку каперсів разом із маринадом теж у кастрюлю. Даємо закипіти, і хай собі кипить чотири хвилинки. За цей час ріжемо гілочку кропу, пір’ячко зеленої цибулі, скибку лимона.

Насипаємо солянку в тарілку, додаємо подрібнену городину, оливку чи маслину, можна кілька, скибку лимону та гарну ложку сметани.

Солянка готова.

Смачного.

Обновлено: 02/21/2023 — 16:18